İzmir Gazeteciler Cemiyeti Nar Projesi kapsamında hazırlanan mahalle bazlı şiddet haritasından yola çıkarak, İzmir, Manisa ve Muğla odaklı mahalle çalışmaları yapmaktadır.

Mahallelerde düzenlenen Nar buluşmaları yerel yöneticiler ve sivil toplum kuruluşları desteğiyle yürütülmektedir. Avukat ve psikolog/sosyolog eşliğinde mahallenin kanaat önderleri olarak görülen kişilere eğitim çalışmaları yapılmaktadır. Nar 1 projesi kapsamında 8 mahalle buluşması düzenlenmiş, kadınlara ve kanaat önderleri olarak tanımlanan mahallenin saygıdeğer, akil insanlarının bir araya geldiği topluluklara ayrı eğitim çalışması yapılmıştır. Nar 2 projesi kapsamında ise muhtarların şiddeti önlemede etkinliklerini artırmak için özel eğitim çalışmaları yapılacaktır.  Nar 2 projesinde İzmir, Manisa, Muğla, Aydın ve Denizli’de toplam 100 muhtara eğitim verilmesi hedeflenmiştir.

Mahalle Buluşmalarında esnaf eğitim çalışmaları da önemli bir yer tutmaktadır.  Nar 1 projesi kapsamında 8 mahalle etkinliğinde esnaf tek tek gezilerek bilgilendirici çalışmalar yapılmış, esnafa “Mahallemizi siddete kapattık” stickerları camlarına yapıştırılmıştır. Nar 2 projesinde de mahalle buluşmalarında esnaf ziyaret edilerek farkındalık çalışması yapılacaktır.
Nar mahalle buluşmalarında mahallede yaşayan kanaat önderi herkesin şiddete karşı Nar Elçisi olması hedeflenmektedir.