İGC NAR YAYIN KURULU ŞİDDETE KARŞI HABERLERİNİZİ BEKLİYOR

NAR

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Şiddete Karşı İletişim Projesi Nar ile doğru habercilik dilini yaygınlaştırmak için telif desteğine başladı. İGC Başkanı Dilek Gappi ve Yayın Kurulu tüm gazetecileri haberleriyle şiddete karşı durmaya çağırdı

İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin yürüttüğü Nar2-Şiddete Karşı İletişim Projesi yayın kurulu toplandı. İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, Genel Sekreter Mehlika Gökmen ve Proje Koordinatörü Reyhan Şenay ile proje telif stratejisini belirleyen kurul deneyimli gazetecilerden oluşuyor. Nihal Aşkın, Aygül Ordu, Hasan Erel ve Tolga Albay kadına yönelik erkek şiddetine ve çocuk istismarına karşı farkındalık yaratacak, kadın ve çocuğun haklarını gözeten tüm haberleri beklediklerini duyurdu.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, şiddete karşı doğru haber dilini yaygınlaştırmak için ve şiddet gören kadının yalnızlığını dindirmek için çalışmaları sürdürdüklerini söyleyerek, “Kadını güçlendirmek ve çocukları istismardan uzaklaştırmak için tüm meslektaşlarımızı Nar Elçisi olmaya davet ediyoruz.

Sürekli bir iş yerinde çalışan, serbest gazetecilik yapan ya da iş arama sürecinde olan tüm meslektaşlarımız görsel ve yazılı haberleri ile yer alabilir” dedi.

Nar2 Yayın Kurulu, gazetecilerin özgün haberlerini [email protected] hesabına başvuru formu ile gönderebileceklerini hatırlattı. Gazetecilerin şiddeti gerekçelendirmeyen doğru habercilik anlayışıyla hareket etmesinin önemine değinen yayın kurulu üyeleri, bu anlayışın yerleşmesi için proje kapsamında düzenlenen eğitimlerin yol gösterici olduğunu söyledi.